Sklep żeglarski - Wyposażenie basenów - Sztormiak - Kapoki - Koło ratunkowe - WOPR

reklama:

polecamy:

rss:

wszystkie aktualności w twoim ulubionym czytniku RSS

rss

firma


Jesteśmy pierwszą w Polsce hurtownią sprzętu do
ratownictwa wodnego, lodowego i asekuracji.

Reprezentujemy markę MARINEPOOL & SPIRIT OF THE OCEAN w Polsce.

Celem naszym jest podniesienie świadomości o metodach i dostępności środków używanych w bezpośrednim ratownictwie wodnym i lodowym oraz wdrożenie klarownych procedur szybkiego i skutecznego działania.

Tworzymy między innymi mobilne systemy ratownicze przeznaczone do skutecznych działań ewakuacyjnych w warunkach lodowych, wodnych oraz wodno-lodowych w których głównym czynnikiem utrudniającym dotarcie do poszkodowanego jest załamywanie i dryfowanie lodu, długa droga wodna pomiędzy stałym brzegiem, a lodem, brak możliwości dotarcia do miejsca zdarzenia z innym skutecznym sprzętem ratowniczym.
Istnienie niedoskonałego  i/lub nieskutecznego sprzętu ratowniczego powoduje w konsekwencji wzrost stanu zagrożenia ratowanych i ratowników.

Przez lata zdobywana wiedza teoretyczna oraz praktyczne doświadczenie pozwalają nam wspierać innych aby świadome przebywanie na wodzie i lodzie stanowiło bezpieczne i powszechne, maksymalnie  przyjazne środowisko dla naszej rekreacji i aktywnego wypoczynku.

Mamy to szczęście, że naszej praktyce daje podwaliny pasja, ciągle korzystamy z doświadczeń światowej klasy ratowników praktyków i wizjonerów.