-20% w kategorii "Akcesoria żeglarskie" i darmowa dostawa PL, kod: 2025 - tylko do 17 stycznia!
Menu
Szukaj
Koszyk

Odzież żeglarska - marki żeglarskie które warto znać, cz. 1

Jakie są najlepsze marki odzieży żeglarskiej? Jakie są najlepsze marki żeglarskie dla Twoich własnych potrzeb? Część 1 - odzież techniczna

  • autor: Antek ekspert Kevisport

  • dodano: 19-12-2024

  • 0 komentarzy

Przejdź do wpisu

 

Jakie są najlepsze marki odzieży żeglarskiej?
Jakie są najlepsze marki żeglarskie dla Twoich własnych potrzeb?
Które żeglarskie marki odzieżowe są warte zainteresowania?

Znamy odpowiedzi na te pytania i potrafimy zdiagnozować Twoje potrzeby odzieży żeglarskiej, zajmujemy się tym od 1991 roku. Dostępna obecnie na rynku odzież żeglarska marki ma liczne, ale tylko nieliczne z tych marek są naprawdę porządne. Jednak takie istnieją, i to co ciekawe nawet z polskimi akcentami, które postaramy się szczególnie podkreślać.

Nie masz czasu tyle czytać? TLDR: Gdybyśmy obudzeni w środku nocy musieli natychmiast podać trzy najlepsze marki odzieży żeglarskiej, byłyby to: Marinepool, Helly Hansen i Henri Lloyd.
W każdej z nich prawdopodobieństwo zadowolenia jest potencjalnie najwyższe. Dlaczego właśnie te?
Bo sami prywatnie, po latach różnych prób, najchętniej i najczęściej, sięgamy na wodzie właśnie po te.

Znasz markę której tu nie ma, a powinna być?
Jesteś właścicielem polskiej marki żeglarskiej, która powinna się tu znaleźć?
Chcesz dodać komentarz? Sekcja komentarzy jest na dole, odpowiemy.

Pytania? sklep@kevisport.pl

Infolinia: 228750434

Warszawa, Praga Południe - tu mamy sklep stacjonarny

 

 

Spis treści

 

Część pierwsza (ta strona): Odzież żeglarska - marki techniczne i profesjonalne

  • Wstęp
  • Helly Hansen (HH)
  • Musto
  • Henri Lloyd
  • Marinepool
  • Gill Marine
  • Zhik
  • Slam
  • North Sails
  • Decathlon Tribord
  • Hornet
  • Navis Marine

 

Część druga (osobna strona): Odzież żeglarska - marki przydatne w żeglarstwie i akcesoryjne

 

 

Wstęp

 

Posiadanie odpowiednich marek odzieży żeglarskiej może mieć ogromny wpływ na jakość czasu spędzonego na wodzie. Odzież żeglarska musi być funkcjonalna, trwała i zaprojektowana tak, aby wytrzymać trudne warunki morskie. Niezależnie od tego, czy jesteś żeglarzem profesjonalnym - sportowcem przygotowującym się do regat, czy rekreacyjnym - poszukującym stylowego i praktycznego sprzętu w rozsądnych pieniądzach, wybór odpowiedniej żeglarskiej marki odzieżowej ma kluczowe znaczenie. W rzeczywistości posunęlibyśmy się nawet do stwierdzenia, że ubrania od przyzwoitej marki są nie tylko ważnym wątkiem wyposażenia, ale także kwestią bezpieczeństwa. Na samym początku naszej żeglarskiej przygody, wiele lat temu, nieświadomi wypłynęliśmy w zwykłych ubraniach, nie stworzonych specjalnie do żeglowania. W ciągu godziny byliśmy mokrzy, zmarznięci i nieszczęśliwi. O włos od dramatu i porzucenia kiełkującego hobby. A gdybyśmy utknęli na wodzie na dłużej, mogliśmy mieć prawdziwe kłopoty.

Czy jesteś doświadczonym wodniakiem, czy dopiero zaczynasz przygodę z żeglarstwem, potrzebujesz odpowiedniego sprzętu i odzieży, aby wykonać swoją pracę na pokładzie. Nie ma różnicy, czy ścigasz się w America Cup czy Regates Royales, lub po prostu spacerujesz po portach w Nieporęcie lub Mikołajkach. Posiadanie odpowiedniego sprzętu i odzieży może zrobić prawdziwą różnicę, zwłaszcza gdy w grę wchodzą innowacje techniczne zapewniające bezprecedensowe poziomy blokowania wiatru i wodoodporności. Sami jesteśmy żeglarzami, więc wiemy, na czym i na których markach żeglarskich warto się skupić.

Omówimy swoimi słowami (bez pomocy AI: ChatuGPT i Gemini’a) najlepsze marki odzieży żeglarskiej, które zyskały reputację dzięki swojej jakości, innowacyjności i zdolności do sprostania wyjątkowym wymaganiom żeglarskiego hobby. Marki te cieszą się zaufaniem żeglarzy na całym świecie i oferują szerokie gamy odzieży dostosowanej do różnych potrzeb i preferencji żeglarskich. Będą firmy z wieloletnim dziedzictwem branżowym, i odważne startupy które innowacyjnie przesuwają granice wydajności sprzętu i ubrań. Niezależnie od tego, czy szukasz technicznego sprzętu żeglarskiego, marynistycznej odzieży codziennej z żeglarskim stylem, czy firm które priorytetowo traktują ochronę oceanów, nasz przewodnik pomoże Ci dokonywać świadomych wyborów.

 


W pierwszej części poradnika skupimy się na najlepszych markach technicznej odzieży żeglarskiej, oferujących dopracowane podstawowe ubrania rejsowe - sztormiaki, kurtki, spodnie, itp.

W drugiej części opracowania wykorzystamy naszą wieloletnia wiedzę i podsuniemy Ci marki, które nie są stricte żeglarskie, ale mają w ofercie niektóre ubrania, akcesoria lub style tak dobre, że czasem nawet przewyższające typowych dla żeglarstwa producentów.


 

Niezależnie od tego gdzie żeglujesz, prawdopodobnie wszędzie zobaczysz te loga i metki. Niektóre żeglarskie marki odzieżowe są lepsze od innych, ponieważ były w stanie opanować i zaoferować to, co w praktyce nazywamy wygodnym żeglowaniem. Są one nie tylko modne, ale także zapewniają niezbędną jakość na odpowiednim poziomie. To, co czyni odzieżową markę żeglarską najlepszą, to jej zdolność do wytrzymywania morskiego życia, ale także zapewnienia modnego wyglądu. Według ekspertów w dziedzinie żeglarstwa (i naszym prywatnym zdaniem również), posiadanie odpowiedniej odzieży i sprzętu sprawia, że doświadczenie wodnego stylu życia w wysokojakościowym wyposażeniu, jest o wiele przyjemniejsze. Bycie „uzbrojonym na wszystko", pomoże ci osiągnąć optymalne przeżycia, w poczuciu właściwego przygotowania.

Chwyć więc za kompas, wyreguluj żagle i wyruszmy w rejs, aby odkryć najlepsze marki odzieży żeglarskiej, które wynurzą Twoje wrażenia z żeglowania na nowy poziom.

 

 

Część pierwsza
Odzież żeglarska - marki techniczne i profesjonalne

 


Helly Hansen (skrót HH)

Helly Hansen HH Odziez Zeglarska Warszawa Logo

 

Helly Hansen to obecnie jedna z najbardziej znanych marek outdoorowych i żeglarskich na świecie. Ubrania są lekkie, wygodne i stylowe. Norweska marka została założona w 1877 roku przez Helly Juella Hansena, który początkowo produkował wodoodporną odzież dla rybaków. Historia była następująca: Pan Hansen jako rybak szybko dostrzegł potrzebę posiadania odzieży, która chroniłaby go przed surowymi norweskimi żywiołami podczas pracy na łodzi. Jego żona zaczęła namaczać len w oleju lnianym, aby stworzyć wodoodporny materiał, który chroniłby Pana Hansena i jego pracowników gdy byli na morzu. Następnie zaczęli oferować taką odzież innym rybakom, i tak narodziła się firma Helly Hansen. Dziś HH kontynuuje projektowanie odzieży żeglarskiej, która jest w stanie poradzić sobie w najtrudniejszych warunkach, umożliwiając użytkownikom pracę, wydajność i przetrwanie w dowolnej szerokości geograficznej. Odzież Helly Hansen jest nie tylko odporna na warunki atmosferyczne, ale dzięki norweskiemu dziedzictwu wyróżnia się minimalistycznym i ponadczasowym skandynawskim stylem.

Helly Hansen jest rozpoznawalną na całym świecie marką przede wszystkim dla entuzjastów outdooru. Oprócz specjalistycznego sprzętu żeglarskiego produkuje również świetną odzież narciarską, obuwie i akcesoria. Tworzą też porządne żeglarskie kamizelki ratunkowe, i inny niezbędny sprzęt. Jedną z najbardziej znaczących innowacji HH jest technologia HellyTech, która jest wodoodporną i oddychającą membraną. Technologia ta została po raz pierwszy wprowadzona w latach 80. i do dziś jest stale udoskonalana i ulepszana, aby zapewniać optymalną ochronę przed żywiołami. Były to pierwsze elastyczne wodoodporne tkaniny na świecie. Helly Hansen jest na pierwszej linii innowacji również dzięki innym technologiom: LifaInfinityPro, LIFA H2Flow i LIFALOFT. Do dziś produkty Helly Hansen z lat 70. wciąż można zobaczyć na ulicach spokojniejszych górskich miasteczek. Była to pierwsza firma, która zaprezentowała koncepcję trzech warstw, co jest szczególnie przydatne w chwilach gdy pogoda staje się brutalna. Przez lata firma wykazała się innowacyjnością, oferując wysokiej jakości ubrania, i powlekając je siemieniem lnianym, aby uzyskać wodoodporny produkt. Należą do nich buty, koszule, czapki, a nawet kurtki ze skóry olejowej.

Przekonaliśmy się sami, że kurtki żeglarskie Helly Hansen są odpowiednio wodoodporne i wiatroszczelne, czego należy oczekiwać od porządnej marki żeglarskiej, ale są również super oddychające, dzięki czemu nie jest w nich zbyt gorąco i duszno. Oprócz odzieży technicznej i sprzętu, marka Helly Hansen stała się również znana ze swoich stylowych minimalistycznych wzorów, które są zarówno funkcjonalne, jak i modne. Pomogło to przyciągnąć szeroką gamę klientów, od poważnych sportowców, po zwykłych entuzjastów outdooru. Odzież żeglarska marki Helly Hansen słusznie zyskała dobrą reputację w branży outdoorowej. Dzięki innowacyjnym technologiom, wysokiej jakości materiałom i stylowym wzorom, marka jest dobrym wyborem dla każdego, kto uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu. Mamy delikatne obawy, czy marka nie zaczęła w ostatnich latach iść zbyt "szeroko" i zbyt ogólnie w branży odzieży outdoorowej, jednocześnie nieco odpuszczając specjalizację i skupienie na jakości stricte żeglarskiej.

Od 2017 roku firma Helly Hansen jest właścicielem drugiej najbardziej rozpoznawalnej na świecie marki odzieży żeglarskiej, i jednocześnie swojego największego konkurenta - brytyjskiego Musto.

Doceniamy ich kurtki morskie: Helly Hansen HH Aegir oraz Skagen.

 

 

 

Musto

Musto Odziez Zeglarska Warszawa Logo

 

Musto zawsze było i jest popularnym wyborem dla wielu żeglarzy. Ta brytyjska marka specjalizuje się w odzieży i sprzęcie żeglarskim oraz outdoorowym. Firma została założona w 1965 roku przez Keitha Musto, brytyjskiego żeglarza olimpijskiego, który sam na sobie dostrzegł potrzebę wysokiej jakości technicznej odzieży dla zapalonych wodniaków. Keith wiedział, że aby wygrywać w sporcie, musi być lżejszy, sprawniejszy i silniejszy, niż cała jego konkurencja. Po osiągnięciu maksymalnego wytrenowania swojego organizmu, szybko zdał sobie sprawę, że już tylko tradycyjna odzież żeglarska ogranicza jego zdolność do najszybszego żeglowania, więc postanowił sam ją stworzyć. W rezultacie faktycznie wygrał Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 1964 roku, w swoim własnym sprzęcie. Dziś Musto jest rozpoznawalną na całym świecie marką, która oferuje szeroką gamę produktów dla żeglarzy i entuzjastów outdooru, w tym kurtki, spodnie, czapki i obuwie. Musto produkuje również jedne z najlepszych rękawic żeglarskich. Kurtki żeglarskie Musto często wyposażone są w izolację Gore-Tex lub PrimaLoft, które zapewniają wyjątkową wodoodporność i ciepło. Musto wykorzystuje szereg materiałów i technologii, takich jak ochrona przed promieniowaniem UV i oddychające tkaniny, aby zapewnić działanie odzieży na najwyższym poziomie we wszelkich warunkach pogodowych – „brytyjskie podejście”.

Rozpowszechniali koncepcję 3-warstwowego systemu tkanin przez lata, zanim ludzie zrozumieli ideę cienkich warstw zapewniających ciepło, ochronę i swobodę ruchów. Udowodnili że istnieje lepszy sposób na utrzymanie ciepła niż tylko noszenie grubszych, ciężkich warstw. Pomysł ten przyjął się na dobre dopiero w 1982 roku, gdy żądny przygód żeglarz Cornelis van Rietschoten przetestował go na Oceanie Południowym, aby skutecznie odprowadzać pot. Obecnie ubranie warstwowe jest standardem we wszystkich sportach outdoorowych. Wraz z rozwojem technologii żeglarskiej wyścigi stawały się coraz bardziej ekstremalne, odważne i niebezpieczne. Po tragicznych wypadkach w Whitbread Round the World Race 1990 - najtrudniejszym wyścigu żeglarskim na świecie (obecnie Volvo Ocean Race) - kierownictwo wyścigu zwróciło się do Musto z prośbą o wynalezienie nowego suchego skafandra. Miał on wydłużyć czas przeżycia z 15 minut do 2 godzin w najzimniejszych wodach świata, aby można było skutecznie uratować człowieka za burtą. Obecnie suche skafandry Musto zapewniają czas przeżycia do 3 godzin w wodach o temperaturze do 5°C. W 1994 roku Musto połączyło siły z W.L. Gore - podobnie myślącymi innowatorami i producentami najlepszych tkanin wodoodpornych. Wyzwaniem było stworzyć oddychającą i wodoodporną tkaninę wystarczająco wytrzymałą, aby wytrzymać rygory i brutalną pogodę żeglarstwa oceanicznego. Wspólnie stworzyli wyjątkowo wytrzymałą membranę Gore-tex® Pro. Ubierali olimpijczyków i profesjonalnych sportowców, członków rodziny królewskiej i rekordzistów.

Konsekwentnie rozwijają odzież żeglarską, która przetrwała próbę czasu pod względem jakości i wydajności. Choć w swojej ofercie mają też odzież „cywilną”, strzelecką i jeździecką, ich główna linia odzieży jest przeznaczona na wodę. Do dziś Musto kontynuuje projektowanie tkanin i materiałów, które pozwolą użytkownikom czuć się komfortowo w każdych warunkach. Ich odzież żeglarska była używana przez poszukiwaczy przygód, zespoły regatowe America's Cup i załogi pływające po świecie na rodzinnych jachtach. Znamy kilku wiarygodnych ludzi, którzy opowiadają nam o swoich ponad dwudziestoletnich ubraniach Musto, które były używane bez przerwy i nadal działają dobrze. Taka trwałość pozwala Musto przyznawać na topowe modele gwarancję na cały okres użytkowania.

Doceniamy ich sztormiaki: Musto HPX, MPX, BR2

 

 

 

Henri Lloyd

Henri Lloyd Odziez Zeglarska Warszawa Logo


Henri Lloyd to kolejna z marek często spotykanych wśród żeglarzy, i to z polską historią! Henryk Strzelecki, założyciel firmy Henri Lloyd, urodził się i dorastał w malowniczej Brodnicy, niedaleko Torunia. To właśnie tutaj, w otoczeniu rzeki Drwęcy, polskich jezior i lasów, spędził dzieciństwo i zdobywał pierwsze doświadczenia w żeglarstwie. Po zakończeniu II wojny światowej, jako polski bohater wojenny, osiedlił się w Wielkiej Brytanii, gdzie powrócił do swojej młodzieńczej pasji. Nazywano go „Pan Henri” - ponieważ ludzie mieli trudności z wymówieniem jego nazwiska. Jego pomysły i determinacja zrewolucjonizowały odzież wodoodporną, wprowadzając pierwsze rozwiązania, które do dziś są światowymi standardami branżowymi. Biznes był początkowo wspierany przez finansistę i innego zapalonego żeglarza Angusa Lloyda - stąd 1 lipca 1963 roku w Manchesterze narodziła się marka Henri-Lloyd, która od początku swojej działalności specjalizowała się w produkcji odzieży żeglarskiej. Z dumą pamiętając o swoich polskich korzeniach, Henryk Strzelecki w logo firmy umieścił piastowską koronę, a w 1993 roku w swoim rodzinnym mieście – w Brodnicy, otworzył własną fabrykę produkcyjną - Henri Lloyd Polska, jako sposób na pomoc mieszkańcom miasta po upadku imperium sowieckiego. Do dziś firma Henri Lloyd pozostaje jednym z czołowych producentów w branży, a Henryka Strzeleckiego uważa się za promotora żeglarstwa, oraz ambasadora polskiego dziedzictwa. Obecnie jest to nowoczesne przedsiębiorstwo działające według światowych standardów. Specjalizuje się w produkcji najbardziej zaawansowanych technicznie wyrobów żeglarskich, wykorzystując innowacyjne materiały, takie jak te produkowane przez firmę GORE, na które posiada licencję. Oferuje szeroką gamę produktów dla żeglarzy na wszystkich poziomach zaawansowania, w tym morskie kurtki żeglarskie, spodnie, rękawice i obuwie. Tworzą wysokiej jakości sprzęt, który przetrwa próbę czasu.

Henri Strzelecki wymyślił koncepcję wytrzymałej kurtki żeglarskiej z zapięciami na rzepy, oraz współpracując ze szwajcarską firmą Riri, pierwszy niekorodujący nylonowy zamek błyskawiczny. Pomysł Henriego polegał na wykorzystaniu cudownej tkaniny Bri-nylon z lat 60-tych, do stworzenia nowej generacji lekkiej i elastycznej odzieży na niepogodę, dla żeglarzy i alpinistów. Ale najpierw musiał rozwiązać problem uszczelnienia tysięcy maleńkich dziurek powstałych w tkaninie podczas zszywania odzieży. Jego rozwiązanie było równie proste, co genialne. Przyklejając trwałą taśmę na szwie, z naciskiem przyłożonym ręcznie, stworzył naprawdę trwały wodoodporny szew w porównaniu do zwykłego lakierowania szwów, które stosowano wcześniej. Do dziś wszystkie wysokiej jakości wodoodporne ubrania wykorzystują ten pomysł. Firma nadal jest prowadzona przez doświadczonych żeglarzy, którzy rozumieją potrzeby życia na wodzie. W ubraniach firmy pływali m.in. Sir Robin-Knox Johnston, Sir Francis Chichester, Sir Ben Ainslie. Marka jest obecna na America Cup, Volvo Round the World Races, a nawet w Formule 1. W lipcu 2022 szwajcarski gigant odzieżowy Odlo kupił brytyjską markę żeglarską Henri-Lloyd, i będzie starał się dalej rozwijać markę z zachowaniem jej dziedzictwa.

Doceniamy ich sztormiaki: Henri Lloyd Elite, Dry Top, Biscay

 

 

 

Marinepool

Marinepool Odziez Zeglarska Warszawa Logo

 

Marinepool to niemiecka marka odzieży żeglarskiej, powstała w Monachium w 1991 roku z przyjaźni między dwoma żeglarzami regatowymi - Stefanem Eberle i Robertem Starkiem. Od samego początku widać było w niej niezawodną niemiecką solidność i dbałość o najmniejsze szczegóły. Naszym zdaniem to najlepiej zbalansowana marka odzieży żeglarskiej. Firma Marinepool nie jest globalną korporacją z udziałowcami - do dziś jest zarządzana bezpośrednio przez swoich dwóch twórców, dla których jest sensem życia, i którzy własnymi twarzami odpowiadają za niesłabnącą od lat jakość produktów.

Mają w ofercie zarówno odzież typowo techniczną - sztormiaki, softshelle, oraz modną w stylu marine, oraz formalną na oficjalne wydarzenia, dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Ich flagowe sztormiaki z powłokami DWR mają kluczowe żeglarskie parametry na poziomie skafandrów kosmicznych, porównując do innych marek, i nie jest to przesada - bo osobiście ich używamy w docelowych warunkach. Firma ma wielkie doświadczenie w produkcji elementów bezpieczeństwa - kamizelek, również automatycznych, wypornych nawet do 300N. Jest często wybierana jako dostawca ubrań dla teamów i drużyn żeglarskich. Uzupełnieniem oferty są ich własne buty i akcesoria podróżne - torby, plecaki, fantastycznej jakości epolety. Wszystkie te produkty właściciele Marinepool osobiście testują i rozwijają, z naciskiem na użyteczność żeglarską.

Produkty Marinepool są nieco droższe niż większości popularnych marek odzieży żeglarskiej, ale za ceną kroczy nieprzeciętna jakość ich odzieży, oraz przemyślane i przetestowane na samych twórcach detale. Prawda, że brzmi rozsądnie? Dlatego zamiast rozpisywać się literkami, wolimy pokazać Ci tą jakość na żywo:

 
Katalogi odzieży żeglarskiej Marinepool

Warszawa - Praga Południe, Białowieska 7/9 - nasz sklep stacjonarny - odwiedź nas, lub zadzwoń: 228750434 i porozmawiaj o swoich marzeniach i potrzebach żeglarskich.

 

 

 

Gill Marine

Gill Marine Odziez Zeglarska Warszawa Logo


Gill Marine to kolejna z szeroko znanych marek żeglarskich. Brytyjska firma, założona w przez Nicka Gilla w 1975 roku, zapalonego żeglarza pontonowego, który dostrzegł w swoim otoczeniu potrzebę wysokiej jakości technicznego sprzętu żeglarskiego. Nick założył Gill Marine sfrustrowany brakiem sprzętu żeglarskiego przeznaczonego do pontonów, a w tamtym czasie nie było dla jego specjalizacji zbyt wielu opcji do wyboru. Gill poświęcił wiele czasu i pieniędzy, aby pomóc w stworzeniu idealnego projektu odzieży dla żeglarstwa pontonowego. Od tego czasu Gill kontynuuje ewolucję i rozwój, aby stworzyć odzież dla wszystkich aspektów żeglarstwa i wszystkich warunków, jakie napotykają wodniacy. Gill Marine odniósł sukces i dzięki niemu do dziś jest marka jest używana przez nowozelandzką drużynę mistrzów America's Cup.

Gill jest rozpoznawalną na całym świecie marką, która oferuje szeroką gamę produktów dla żeglarzy na wszystkich poziomach zaawansowania, w tym kurtki żeglarskie, spodnie, rękawice, worki żeglarskie i obuwie. Produkuje też suche skafandry żeglarskie. Kurtki żeglarskie tej marki często wyposażone są w membrany Gore-Tex lub eVent, które zapewniają bardzo dobrą wodoodporność i oddychalność. Wiele kurtek tej marki ma liczne kieszenie, regulowane mankiety i kaptury, które pomagają żeglarzom zachować wygodę i koncentrację na wodzie. Gill oferuje również szereg rękawic, które są specjalnie zaprojektowane do różnych rodzajów żeglarstwa, od wyścigów pontonowych po rejsy morskie.

Gill tworzy odzież, która ma wytrzymać wszystko, co rzuci na nią matka natura, i co ma skutkować jej długą żywotnością. Długowieczność odzieży wymaga trwałych materiałów, które są lepsze dla środowiska i zmniejszają ilość odpadów. Gill faktycznie, a nie tylko jako ciekawostka, stosuje tkaniny zawierające tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu. Kurtki Holcombe Crew, North Hill i Whitesands wykorzystują włókna poliestrowe z plastikowych butelek PET. Od 2022 roku używają w produkcji odzieży również plastikowych butelek bezpośrednio wyłowionych z oceanu. Kamizelka Eco Pro Rash jest wykonana z 13 butelek pochodzących z recyklingu, a wszystkie podszewki we wszystkich kurtkach są wykonane z poliestru z recyklingu. XPEL to z kolei nowa i ekskluzywna technologia tkanin, odpowiada za plamoodporność, wodoodporność, oraz odporność na zapachy. To rewolucyjne wykończenie na bazie roślin jest zgodne z REACH i przeszło testy toksykologiczne. Odzież żeglarska marki Gill przeznaczona do żeglarstwa przybrzeżnego, żeglugi morskiej oraz oceanicznej jest wykonana jest z innowacyjnego, oddychającego i wodoodpornego materiału XPLORE.

Doceniamy ich kurtki i spodnie: Gill OS1, OS2 oraz OS3 

 

 

 

Zhik

Zhik Odziez Zeglarska Warszawa Logo

 

Zhik to dobrze znana, australijska marka żeglarska. Założona w 2003 roku przez Briana Conolly'ego, byłego żeglarza olimpijskiego, który stał się entuzjastą żeglarstwa. Wywodzi się on z branży technologiczno-informatycznej – jego pierwsza firma Lake Technologies działała w tematyce wysokojakościowego dźwięku. Brian Conolly, założył firmę Zhik w garażu w Sydney w 2003 roku, po rozczarowaniu słabym dopasowaniem i funkcjonalnością sprzętu dostępnego na rynku. Firma Zhik została otwarta tuż przed Igrzyskami Olimpijskimi w Atenach w 2004 roku, kiedy twórca zdał sobie sprawę że zwykłej odzieży żeglarskiej przydałaby się iskra innowacji i świeżego podejścia. Firma rozwinęła się od garażu w Sydney, do dostawcy olimpijskiego. Brian starał się ożywić rynek sprzętu żeglarskiego do pontonów, i tworzyć nowe produkty skoncentrowane na wydajności, które pomogłyby zrewolucjonizować ten sport. Później, po zbudowaniu silnej reputacji lidera branży w klasach dinghy, Zhik skupił się na tworzeniu nowego innowacyjnego sprzętu do innych sportów wodnych, w tym żeglarstwa przybrzeżnego i oceanicznego. Sukcesy konsekwentnie podążały za tymi ulepszeniami, a zwycięzcy Volvo Ocean Race 2017-18 Dongfeng Race Team, z innowacyjnym sprzętem Zhik, zaczęli przewodzić w swoich klasach i dyscyplinach.

Ciekawie podchodzą do trzech kontekstów wydajności odzieży żeglarskiej. Rozumieją wydajność jako: jakość, trwałość oraz zdolność do pomagania użytkownikom w osiąganiu najlepszych możliwych wyników. Ich charakterystyczne produkty, takie jak CST500, pianka ECO Wetsuit, ZhikGrip2, uprzęże Trapeze, są uważane za przełomowe w swoich dziedzinach żeglarskiej branży. Posiadają własny zespół projektowy, który bada, testuje i opracowuje technologie, aby zapewnić najnowocześniejszy sprzęt o wysokiej wydajności.

Doceniamy ich sztormiaki: Zhik OFS900, OFS800, OFS700

 

 

 

Slam

Slam Odziez Zeglarska Warszawa Logo


Slam to włoska marka specjalizująca się w odzieży i sprzęcie żeglarskim. Firma została założona w 1978 roku w Genui we Włoszech przez dwóch braci, Pasquale i Michele Truglio, którzy byli pasjonatami żeglarstwa i dostrzegli potrzebę wysokiej jakości, technicznego sprzętu żeglarskiego. Nie jest to duża marka i dość rzadko można zobaczyć ludzi noszących ich sprzęt na co dzień. Są bardziej znani wśród żeglarzy regatowych, a ich sprzęt jest typowo przystosowany do regat. Odzież Slam jest też wyraźnie droższa od innych marek, a skierowana jest głównie do profesjonalnych żeglarzy regatowych. Cała kolekcja jest generalnie stworzona pod mężczyzn. Ich sukces od dawna napędzają gwiazdy olimpijskie, ale każdy ich klient może poczuć się jak taka gwiazda po zakupie sprzętu Slam. Współpracują z obecnymi i byłymi żeglarzami olimpijskimi.

Historia Slam rozpoczeła się w Genui, tym samym mieście w którym urodzili się jedni z najsłynniejszych nawigatorów. Pochodzą stąd wielcy żeglarze i odkrywcy tacy jak Krzysztof Kolumb i Giacomo Doria, którzy przyczynili się do przedefiniowania mapy znanego nam świata. Sama Genua to zaś morskie miasto na włoskim wybrzeżu Ligurii, którego historia jest silnie zakorzeniona w rybołówstwie, żeglarstwie i lokalnym porcie. Naturalnym jest że w takim miejscu, pewnego dnia, w wyniku zapotrzebowania miasta na odzież odpowiednią do życia na wybrzeżu i na morzu, powstał lokalny producent odzieży – Slam. Dziś marka oferuje szeroką gamę odzieży żeglarskiej i rekreacyjnej, która uosabia włoski, swobodny styl. Oferuje również odzież techniczną dla tych, którzy chcą stawić czoła najtrudniejszym warunkom, jakie może rzucić na nich morze. Historia Slam naznaczona jest innowacyjnymi projektami i produktami dostosowanymi do specyficznych potrzeb żeglarzy podczas rywalizacji w najbardziej prestiżowych wydarzeniach, w tym igrzyskach olimpijskich, America Cup i wyścigach dookoła świata, ale także w codziennym życiu poza pokładami.

Doceniamy ich kurtki: Slam Pro Racing i sztormiaki Slam Pro Offshore

 

 

 

North Sails

North Sails Odziez Zeglarska Warszawa Logo

Amerykańska firma North Sails jest znana na świecie nie tylko ze swojego doświadczenia w produkcji żagli, ale także z marki odzieżowej o tej samej nazwie. W 1957 roku amerykański złoty medalista olimpijski Lowell North, założył firmę która ostatecznie miała trafić do ponad 150 różnych regionów na całym świecie - North Sails. W zakurzonym pokoju na B Street Pier w San Diego, Lowell North zaprojektował i zbudował grot do łodzi Star, od którego wszystko się zaczęło. Lowell North zebrał to czego nauczył się w przemysłach lotniczym, kosmonautycznym oraz przy projektowaniu rakiet, i zastosował to w produkcji żagli. Istnieją podobieństwa, jeśli spojrzeć na początki innych marek, ale North Sails na początku opracowało najbardziej zaawansowane technicznie żagle, które były szybsze od konkurencji. Dopiero w 1989 roku dodali do tego linię odzieży. Odzieżowa gałąź North Sails powstała jako przedłużenie żeglarskiego dziedzictwa firmy, oferując gamę ubrań inspirowanych żeglarskim stylem życia. Ich stroje często mają klasyczne, inspirowane żeglarstwem wzory, które stały się ikoną w społeczności żeglarskiej, takie jak charakterystyczna dla marki kurtka „Sailor Jacket”. Warto zauważyć, że marka odzieżowa North Sails i działalność związana z produkcją żagli są ze sobą ściśle powiązane, a linia odzieży odzwierciedla zaangażowanie w wysokiej jakości rzemiosło. Dzięki połączeniu tych dwóch elementów, żeglarze mogą cieszyć się doskonałą jakością swoich żagli i mieć ubrania, które pozwolą im w pełni doświadczać życia na wodzie.

Ich żagle tworzą mistrzów, a ich odzież jest uszyta z tego samego materiału. Dziedzictwo Lowella Northa żyje silnie w odzieży North Sails, która od 1989 roku jest projektowana i budowana tak, aby nic nie przeszkadzało ludziom w tym, co ważne - na morzu, w górach, lub po prostu w nowoczesnym życiu. Żagle Lowella Northa były używane przez wielu najlepszych żeglarzy i zespołów na świecie, a on sam odniósł szczególny sukces w dziedzinie regat oceanicznych. Był utalentowanym żeglarzem, pięciokrotnie wygrywając Mistrzostwa Świata Star i startując w Igrzyskach Olimpijskich. Został wprowadzony do America's Cup Hall of Fame w 1993 roku i National Sailing Hall of Fame w 2011 roku. Dziś North Sails jest wiodącym i największym na świecie producentem żagli w najnowocześniejszej technologii. Z siedmioma zakładami produkcyjnymi w sześciu krajach, 2000 pracowników napędzających globalny biznes i dziesiątkami tysięcy żagli podnoszonych każdego roku w portach i na morzach na całym świecie.

Doceniamy ich sztormiaki: North Sails Smock oraz Southern Ocean

 

 

 

Tribord/Decathlon

Tribord Decathlon Odziez Zeglarska Warszawa Logo


Tribord to żeglarska podmarka francuskiego giganta sportowego Decathlon
. Centrum projektowe znajduje się w hiszpańskim Kraju Basków - Hendaye od 1997 roku, jest obecnie poświęcona wyłącznie dla żeglarstwa turystycznego, regatowego i pontonowego, trzech dziedzin – stąd „tri” w nazwie. Zespół Tribord składa się z inżynierów, projektantów, prototypistów i modelarzy, napędzanych chęcią wprowadzania innowacji każdego dnia, poprzez tworzenie prostych i intuicyjnych produktów, ułatwiających praktykę, aby jak najwięcej osób mogło cieszyć się przyjemnością żeglowania. Ich ambicją na najbliższe 10 lat jest udostępnienie wszystkim młodym ludziom na świecie uczucia szybowania, prędkości i lotu, które można poczuć dzięki żeglarstwu. Półkowa cena odzieży żeglarskiej też jest dla nich silnym wyzwaniem, aby dostęp do żeglarstwa nie był już kwestią środków.

Tribord jako marka poświęcona sportom wodnym powstała w 1996 roku. W 2008 roku Tribord oddzielił się od odzieży pływackiej dla której powstała osobna marka Nabaiji. W 2016 roku odzież żeglarska marki Tribord ponownie dzieli się na 4 dyscypliny: Itiwit (sporty wiosłowe, stand up paddle boarding i kajakarstwo), Subea (nurkowanie), Tribord (żeglarstwo) i Olaian (surfing, bodyboarding i skimboarding). W 2020 roku Tribord znowu dzieli się na 2 sporty: Tribord (żeglarstwo) i Tamahoo (windsurfing). Od 2024 roku nazwę Tribord zacznie zastępować główna nazwa firmy – Decathlon, która stanie się marką widoczną na produktach dla sportów wodnych.

Doceniamy ich kurtkę sztormiak: Decathlon Tribord Sailing Jacket Offshore 900

 

 

 

Hornet

Hornet Odziez Zeglarska Warszawa Logo

Hornet to polska firma założona przez Michała Kasprzaka w 2010 roku w podpoznańskim Nowym Tomyślu. Zakład zajmuje się produkcją odzieży żeglarskiej, ze specjalizacją w sztormiakach. W ostatnich latach produkują również softshelle i odzież termiczną. Hornet jest jednym z dosłownie kilku polskich producentów odzieży żeglarskiej, którzy oferują szycie kompletnych sztormiaków na wymiar. Wszystkie ubrania z oferty, dla kobiet i mężczyzn, projektują i produkują sami.

W produkcji kurtek korzystają z trzech rodzajów materiałów: lekkiej belgijskiej dwumembranowej Concordii, oraz dwóch wersji naszych ulubionych impregnatów DWR: szwedzkiego F.O.V. i szwajcarskiego AquaPro. Szczególnie te dwie ostatnie tkaniny posiadają właściwe parametry, jakimi powinien legitymować się porządny sztormiak. Naszym zdaniem DWR to najsensowniejsze rozwiązanie dla sztormiaków - gratulujemy. Cieszymy się że polski producent nie idzie na łatwiznę, i wykorzystuje faktycznie dobre materiały, nie ukrywając ich pochodzenia – a jest się czym pochwalić. Kurtki w kontakcie i kontroli wzrokowej faktycznie wyglądają na solidnie wykonane, i będziemy czekać na okazję przetestowania ich w warunkach do jakich zostały stworzone. Patriotycznie trzymamy kciuki za dalszy rozwój tej obiecującej polskiej firmy.

Doceniamy ich modele sztormiaków: Hornet 08, 13 i 14

 

 

 

Navis Marine

Navis Marine Odziez Zeglarska Warszawa Logo


Chińska marka Navis Marine wkroczyła do branży odzieży żeglarskiej w 1999 roku, oferując obecnie ponad 500 różnych strojów żeglarskich i wędkarskich. Firma chwali się że jest podwykonawcą niektórych ubrań żeglarskich dla brytyjskiej marki Musto, z której starszych projektów korzysta do produkowania własnej odzieży. Ich kolekcja dla żeglarstwa oceanicznego obejmuje wodoodporne kurtki GORE-TEX, suche skafandry oceaniczne, rękawice i wiele innych, nowocześnie wyglądających strojów.

Odzież żeglarska Navis Marine faktycznie pojawia się na Volvo Ocean Race, a w internecie można spotkać pozytywne i w miarę wiarygodne komentarze jej użytkowników. Jednak świat jest bezlitosny, za ekonomiczną ceną musi stać ekonomiczna jakość, warta zauważenia głównie z powodu wieloletniej historii istnienia firmy. Można rozważyć ta markę do lżejszych zastosowań, oraz szczególnie gdy cena odgrywa dużą rolę.

Pamiętając o potencjalnie problematycznej gwarancji azjatyckiego producenta, dla samego porównania można przyjrzeć się ich sztormiakom: Navis Drysuit Pro, Waterproof Rain Suit oraz Extreme Dry 3-layer Ocean Sailing

 

 

 

Część druga:
https://kevisport.pl/odziez-zeglarska-marki-zeglarskie-zestawienie-czesc-2

 

 

Znasz markę której tu nie ma, a powinna być?
Jesteś właścicielem polskiej marki żeglarskiej, która powinna się tu znaleźć?
Chcesz dodać komentarz? Sekcja komentarzy jest na dole, odpowiemy.

Pytania? sklep@kevisport.pl

Infolinia: 228750434

Warszawa, Praga Południe - tu mamy sklep stacjonarny

 

    Komentarze do wpisu (0)

    Napisz komentarz